رابطه وزن نامتناسب خانمهای باردار با متابوليسم جنین

0 0
  • تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۷
  • بازدید : 261
  • چاپ این صفحه
امتیاز 0.00 تعداد رای 0

رابطه وزن نامتناسب خانمهای باردار با متابوليسم جنین

زناني كه طي حاملگي وزن بسيار كمي مي گيرند معمول نيستند.اکثر خانمها در زمان بارداری طبق یک روند صعودی وزن اضافه میکنند چنانچه وزن مادر تغییر کمی داشته باشد معمول نیست

زناني كه طي حاملگي وزن بسيار كمي مي گيرند  معمول  نيستند.اکثر خانم ها در زمان بارداری طبق یک روند صعودی وزن اضافه میکنند چنانچه وزن مادر تغییر کمی داشته باشد معمول نیست و طبق تحقیقات انجام شده افزایش وزن کمتر از روند نرمال ان ،در طول دوره حاملگی مرتبط با وزن بالای نرمال و یا چاقی  فرزند در آینده خواهد بود.

رابطه وزن خانمهای باردار با متابوليسم جنین با نظارت پزشک مربوطه صورت میگیرد.و روند عکس موارد فوق نیز در گروهی از خانمهای باردار که وزن بيشتر از ميزان توصيه شده دارند دیده میشود.به عبارتي ديگر خانم هايي كه وزن بسيار زياد يا بسيار كم در طول حاملگي كسب ميكنند بچه هايي در معرض خطر چاقی  در دو تا پنج سالگي يا درآينده خواهند داشت.

در نتیجه میتوان استنباط کرد که وزن گرفتن جنین ضمن حاملگي اثراتي دارد كه ممكن است مستقل از فاكتور ژنتيك پيش بيني كننده چاقي باشد.

سلامت جنین به دو عامل بستگی دارد:

  • وزن مادر در آغاز بارداری
  • روند وزن‌ گیری مادر در طول بارداری

هر گونه اختلال در این دو مورد به تشکیل جفت کوچک‌ تر منجر شده که در نتیجه آن نمیتواند به ‌طور کامل نیازهای جنین را تامین کند و این موضوع در رشد و سلامت جنین تاثیر گذار خواهد بود .تعیین جنسیت

منبع
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

نظر دهید

گزارش