۱۳۹۷/۷/۷

تست های دوران حاملگی در اولین ویزیت پره ناتال توصیه می شود.مراقبت های جامع بارداری شامل مراقبت های طبی ارزیابی خطرات و حمایت روانی می باشد که در بهترین حالت از زمان پیش از بارداری شروع شده و تا بعد از زایمان و دوره بین بارداری ها ادامه می یابد.

۱۳۹۷/۷/۷

درد زایمان طبیعی بیشترین دلیل ترس از زایمان به این روش و تمایل مادران باردار به زایمان به صورت سزارین میباشد.که این موضوع درصد بالایی از خانم ها در کشور عزیزمان به نسبت کشور های دیگر در بر میگیرد.

۱۳۹۷/۷/۷

یکی از روش های زایمان خانمهای باردار زایمان سزارین است .

سزارین هرچند یک عمل سنگین و بزرگ شکمی است اما در بسیاری از موارد کار آمد است و در شرایط بحرانی به مادر کمک خواهد کرد.ممکن است شرایطی برای مادر اتفاق بیوفتد که امکان به دنیا آوردن فرزندش به صورت طبیعی مقدور نباشد. از مواردی که شاهد آن هستیم میتوان موارد ذیل را نام برد:

۱۳۹۷/۷/۷

ازدواج از اساسی ترین و مهمترین مراحل دوران زندگی است.که شروع زندگی جدید هر فردی محسوب میشود .که نه تنها برای هر فرد بلکه سرنوشت ساز هر خانواده و هر نسلی است . ازدواج یک قرارداد اجتماعی مبتنی بر توافق و سازش بین زن و مرد که موجب شروع زندگی مشترک می شود .

۱۳۹۷/۷/۷

توصیه می شود زوجین قبل از بارداری به مشاوره مراجعه فرمایند تا هرچه مطمئن تر فرزندی سالم داشته باشند.رعایت نکاتی قبل از بارداری مورد توجه هست که به زوجین توصیه میگردد مواردی همچون :

۱۳۹۷/۷/۷

لاپاراسکوپی عنوان عملی است برای دیدن اجزای درون شکم ، بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان برای اینکه از درون شکم مطلع شوند این کار را انجام میدهند .این کار با برش بسیار کوچکی در زیر ناف و وارد کردن وسیله ی نازکی به نام لاپاروسکوپی به درون شکم انجام میپذیرد و اینگونه معاینه را امکان پذیر میکند.

۱۳۹۷/۷/۷

آزمایش تست پاپ اسمیر به روش جدید Thin Prep جهت بررسی سرطان دهانه رحم انجام میگیرد.دلیل اهمیت این آزمایش و تست برای خانمها این است که امکان تشخیص سرطان دهانه رحم قبل از آمیزش جنسی وجود ندارد ، و سرطان رحم یکی از سه سرطان بدخیم در خانمهاست که تشخیص آن و مراحل اولیه علائم آن برای خانمها ممکن نیست و علامت مشخص و آزمایشگاهی ندارد و یا در اکثر مواقع بدون علامت است.بنابراین توصیه میشود به خانمها که هر 6 ماه جهت معاینه به پزشک متخصص زنان مراجعه فرمایند. در نتیجه استفاده از پاپ اسمیر و انجام آزمایش بسیار ضرورت جهت اطمینان از سلامت خانما دارد .

۱۳۹۷/۷/۷

زگیل تناسلی یک بیماری آمیزشی است که که توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) منتقل میشود. این ویروس از طریق تماس پوست منتقل میشود. در اینجا با آمیزش و تماس مستقیم منتقل خواهد شد. در صورت انتقال زگیل گوشت های اضافه ای ( برآمدگی های قرمز رنگ ) در کنار اندام تناسلی (بیشتر از یک نقطه ) ایجاد میشود که معمولا خارش در آن منطقه ایجاد شده ولی معمولا بدون احساس درد برای بیمار میباشند.

داده ای یافت نشد.