۱۳۹۹/۵/۲

بیشتر زنان بدون هیچ درمانی در ظرف 3 تا 6 ماه بهبود پیدا می کنند. یکی از 4 مادر که افسردگی پس از زایمان دارن همچنان افسرده می ماند تا زمانی که فرزندشان یک ساله شود. با این حال، این می تواند بسیار دردناک و رنج آور باشد.افسردگی پس از زایمان می تواند تجربه مادر جدید بودن را از بین ببرد. این می تواند بر روی رابطه شما با کودک و شریک زندگیتان فشار وارد کند. شما نمی توانید از کودک خود چنان مراقبت کنید که وقتی خوب هستید می توانید. افسردگی پس از زایمان می تواند بر روی رشد و رفتار کودک تاثیر بگذارد حتی پس از پایان افسردگی. بنابراین هرچه کمتر طول بکشد، بهتر است.

۱۳۹۹/۵/۲

چگونه افسردگی پس اززایمان بر روی احساسات من نسبت به نوزادم اثر میگذارد؟
         شما ممکن است احساس گناه کنید که احساسات شما آنگونه که از شما انتظار می رود نیست.
         شما ممکن است نوزاد خود را دوست داشته و یا دوست نداشته باشید.
         ممکن است به نوزاد خود احساس نزدیکی نکنید.
         ممکن است برای شما سخت باشد که بتوانید متوجه شوید که نوزادتان چه حسی دارد،و یا چه نیازی دارد.
         ممکن است که شما از نوزاد خود رنجور باشید و یا اورا به خاطر حال خود سرزنش کنید.

۱۳۹۹/۵/۲

افسردگی پس از زایمان یک بیماری افسردگی  است که  از بین 100 خانم که صاحب نوزاد شده اند بر روی 10 تا 15 نفر آنها تاثیر میگذارد. علائم آن مشابه به علائم افسردگی در زمان های دیگر است. که شامل کم خلق و خوی بودن و سایر علایم  دیگر که به مدت حداقل دو هفته به طول بی انجامند است. بسته به شدت آن، شما ممکن است برای مراقبت از خود و نوزاد خود با مشکل مواجه شوید . ممکن است کارهای ساده و آسان برای شما سخت و دشوار به نظر آیند.

۱۳۹۹/۵/۲

شروع زایمان علائمی دارد که به راحتی قابل تشخیص است. از زمان شروع نشانه‌های زایمان تا خارج شدن نوزاد ممکن است نزدیک به ۲۰ ساعت طول بکشد. این نشانه‌ها معمولاً با انقباضات شدید و منظم رحم شروع می‌شود. اگر احساس می‌کنید علائمی از شروع زایمان دارید، بهتر است به بیمارستان مورد نظرتان مراجعه کنید. مطلب زیر در شناختن علائم شروع زایمان به شما کمک خواهد کرد.

۱۳۹۹/۵/۲

یکی از سؤالاتی که مادران با آن روبه‌رو خواهند شد، چگونگی مراحل زایمان طبیعی است. زایمان هر زن منحصربه‌فرد است، حتی دو زایمان یک زن با یکدیگر متفاوت خواهد بود. نمی‌توان زایمان را پیش‌بینی کرد تا زمانی که رخ ندهد. زایمان مراحل مختلفی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

۱۳۹۹/۴/۲۵

بارداری خارج از رحم یا حاملگی نا به جا، یکی از عوارض حاملگی است که در آن جنین در جایی به غیر از رحم لانه گزینی می کند. رحم تنها مکانی است که اجازه رشد و تکامل نرمال را به جنین می دهد؛ چراکه می تواند همراه با رشد جنین بزرگتر شود و هم چنین جنین را از طریق جفت تغذیه می کند.

۱۳۹۹/۴/۱۱

آیا زنان باردار بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کووید-19 هستند؟
هم اکنون برای پی بردن به اثرات بیماری کووید-19 زنان باردار پژوهشهایی در حال انجام است.داده ای یافت نشد.