۱۳۹۷/۷/۷

تومور رحمی با رشد بی اندازه بافت رحمی در زنان گفته میشود که شایع ترین تومور لگنی در نزد زنان است که تقریباً در پنجاه درصد زنان دیده شود و معمولاً در سن بین ۲۵ تا ۴۰ سالگی در خانمها دیده میشود.

۱۳۹۷/۷/۷

زناني كه طي حاملگي وزن بسيار كمي مي گيرند معمول نيستند.اکثر خانمها در زمان بارداری طبق یک روند صعودی وزن اضافه میکنند چنانچه وزن مادر تغییر کمی داشته باشد معمول نیست

۱۳۹۷/۷/۷

زمانی که صحبت از زایمان طبیعی میشود بدون شک ذهنیت افراد به دنبال ساعت ها درد و تحمل فشار زیادی از درد های ناشی از آن میرود.

۱۳۹۷/۷/۵

فشارخون بالا در بارداری ، خون رسانی به رحم و جنین مادر را به فرزندش دچار اختلال میکند. که این موضوع بسیار پر اهمیت است و از موارد خطرناک برای جنین مخصوصا در رشد آن محسوب میشود که در برخی موارد پزشک در شرایط اضطراری تجویز زایمان زود تر از موعد را خواهد کرد. چرا که برای تنظیم فشار خون مادر نیاز به مصرف دارو میباشد و موجب مسمویت در بارداری میگردد.

۱۳۹۷/۷/۵

تعيين روز تخمك گذاري جهت خانمهايي كه قصد بارداري دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.باید بدانید که در پايان مرحله فوليكولي به موازات رشد فوليكولها غلظت هورمون استراديول نيز افزايش مي يابد، طوري كه 4 ساعت قبل از تخمك گذاري به بيشترين ميزان خود مي رسد

۱۳۹۷/۷/۵

طبق صحبت عضو هيئت رئيسه انجمن قلب كودكان ، نواقص دريچه‌اي قلبي از جمله بيماري‌هاي شايع قلبي مادرزادي است اما در صورت مراجعه به موقع، بيماري‌هاي قلبي جنين از هفته 18 بارداري قابل تشخيص است.

۱۳۹۷/۷/۵

سقط جنین یک مشکل شایع در بارداری خانمهاست و درصد بالای از زایمان خانمها را تشکیل میدهد.این امار 12 درصد کل بارداری هاست که منجر به سقط خواهد شد.

داده ای یافت نشد.